Почетна / Избор на Уредникот / Ден за соработка со ЕУ

Ден за соработка со ЕУ

Денешниот ден бил и ден за соработка со Европската унија.

Ние јадните, од Северна Македонија, сакале нејќеле мора да соработуваме со ЕУ, немаме друго чаре.

Таму се парите, таму е излезот од ќорсокакот, таму е излезот од бесцелноста, таму е излезот од хаосот и беззаконието што владее кај законоспроведувачите и законореализаторите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *