Почетна / Спорт / Државно младешко првенство во пинг-понг

Државно младешко првенство во пинг-понг

Утре во Крива Паланка, , каде пинг понгот има традиција и може да се каже најдобро се работи со младите таленти (од овој град потекнува и најдобриот пингпонгар во Македонија, Кристијан Станојковски), ќе се одржи Државното јуниорско првенство на Македонија. Од Штип ќе учествуваат четворица млади пингпонгари и тоа од екипата Шампион ФА – Дамјан Стојчев, Лука Стојчев Иван Богатинов и Мила Штркова. Во месец февруари годинава, во Крива ПАЛАНКА се одржа мастерс турнир , на кој првото место го освои штипјанецот Дамјан Стојчев,. а Мила Штркова беше трета. Тие ќе настапат и во поединечна, но и во игри на двојки. Очекуваме да го повторат успехот од мастерс  турнирот.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *