Почетна / Занимливости / Евровизиската водителка Бар Рефаели, не платила данок.

Евровизиската водителка Бар Рефаели, не платила данок.

Израелскиот модел Бар Рефаели, водителка на овонеделниот Евросонг во Тел Авив, и должи на државата околу 2 милиони евра неплатен данок, објави синоќа суд во Израел.

Таа ќе мора да плати 30.000 евра судски трошоци, објави израелското Министерство за правда.

Рефаели е обвинета дека не ги пријавува во целост своите милионски заработки во Израел и во странство. Супермоделот изјави дека во спорниот  период од 2009 година, не останала во Израел.

Таа наводно плаќала многу ниска наемнина за својот скап стан во Тел Авив, а луксузниот автомобил и бил даден за нејзината работа.

Бар Рефаели е најпознат по врската со актерот Леонард  Ди Каприо.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *