Почетна / Спорт / Елиф Елмас фудбалер на Наполи

Елиф Елмас фудбалер на Наполи

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас по завршувањето на задолжителните прегледи го облече дресот на Наполи. Тој ќе потпише петгодишен договор, а ќе заработува 1, 3милиони по сезона.

Добро е познато дека Наполи на Фенербахче за овој трансфер ќе му искешира 16 милиони евра, плус дополнителни 2,5 милиони евра за бонуси.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *