Почетна / Спорт / Емил Павлов во Токио

Емил Павлов во Токио

Нашиот најдобар спортист Емил ПАВЛОВ утре патува во Токио, каде ќе учествува на првиот турнир во сезоната 2019-2020 година.

Емил Павлов очекува да избори пласман на ЛОИ во Токио 2020 година. Но, да успее., мора да постигне неколку успеси по ред. Првиот е во Токио, на Премиер лигата 6-8 септември. Утре Емил патува во Токио.
„Добро се подготвував за овој голем настан. Во Премиер лигата во Токио ќе настапат 50 -те најдобри каратисти во светот во секоја категорија., Очекувам успех. Убеден сум дека ќе се претставам во најдобро светло. Очекувам медал…“- ни рече Емил ПАВЛОВ пред тргнувањето во Токио.
Му посакуваме успех во Токио на нашиот најдобар спортист Емил Павлов..

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *