Почетна / Спорт / Емил Павлов ги започна настапите во Премиер карате лигата Серија А.

Емил Павлов ги започна настапите во Премиер карате лигата Серија А.

Денеска, во карате Премиер лигата  стартува со настап Емил Павлов, двократниот европски првак Знае дека нема лесни и тешки противници. Тој во секоја средба мора да победува, за да го сочува своето реноме. Против него, противниците го даваат максимумот- да го победат. Токму во Салзбург, во Австрија, во Премиер лигата Серија А, од која Емил Павлов има убави спомени, во првото коло ќе се сретне со репрезентативец од Латвија. Во неговата категорија има дури 170 натпреварувачи.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *