Почетна / Спорт / Емил Павлов и Жарко Арсовски на ЕП во Шпанија

Емил Павлов и Жарко Арсовски на ЕП во Шпанија

Емил Павлов, десет години по ред е најдобар во својата категорија и Жарко Арсовски ги потврдија уште еднаш ги потврдија своите вредности. Двајцата ги освоија првите места во своите категории на одржаниот државен шампионат, Бојана Манева остана втора, додека Игор Горѓев и Ристе Цветков беа трети во своите категории. Само првопласираните ќе учествуваат на ЕП во Гвадалахара во Шпанија од 28 март до 1 април.На ЕП во Шпанија каратистите ќе ги предводи селекторот на македонската репрезентација и тренер на КК Штип, Сашко Арсовски.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *