Почетна / Балкан / Ердоган во Србија, камен темелник на новиот автопат Белград-Сараево.

Ердоган во Србија, камен темелник на новиот автопат Белград-Сараево.

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ќe ја посети Србија на 29 август, при што претседателот Александар Вучиќ и шефот на турската држава ќе го официјализираат почетокот на изградбата на автопатот Белград – Сараево,  пишува „Танјуг“.

Според неофицијални информации, за време на посетата на Ердоган треба да почне и реконструкцијата на патот Нови Пазар-Тутин.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Отпатува“ – Милан Лане Гутовиќ, алијас Шојиќ.

По краткотрајно боледување , овој свет го напушти и отпатува со својата “бела лаѓа“ познатиот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *