Почетна / Свет / ЕУ го чека Лондон, да одговори зошто нема “Брегзит“

ЕУ го чека Лондон, да одговори зошто нема “Брегзит“

ЕУ сè уште не добила официјално барање од Лондон за повторно одложување на брегзит и понатаму се подготвува за излез на Велика Британија на 31 октомври, соопшти Европската комисија.

„Сè додека не добиеме официјално барање, ние нема да го разгледуваме прашањето. Очекуваме да добиеме конкретни предлози за да можеме да разговараме“, рече портпаролката на Европската комисија, Мина Андреева.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штитат ли “Фајзер“ и “Астра зенека“.

Заштитата против ковид-19 обезбедена од две дози на вакцините Pfizer / BioNTech и AstraZeneca почнува …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *