Почетна / Избор на Уредникот / Жабите од езерцето не ја пејат жабјата ода на радоста

Жабите од езерцето не ја пејат жабјата ода на радоста

На голема врата поранешното раководство на локалната самоуправа и  Исар на стотина метри од седиштето на претприијатието направија мини брана и мини езерце

Во него својот уметнички порив го наоѓаа,и јавно што во соло, што во хорска изведба го искажуваа жабите.Ова лето стивнаа жабите, нема вода.

Жабокречина се нафатила на површината, алги почнале да го користат кислородот, а немањето вода ја отвори празната конзерва за екологиија на хомо сапиенс.Расфрлани отпадоци насекаде.

Тоа е денешниот мозаик, нејасно е што ќе превземат надлежните чие време е планирано со уживање во вода и тоа солена по можност.

Gepostet von Zoran Zdravev am Dienstag, 6. August 2019

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *