Почетна / Спорт / Жрепка за старт на новото фудбалско првенство.

Жрепка за старт на новото фудбалско првенство.

Во ФФМ, денеска изврено жребување за старт на новото фудбалсо првенство во Македонија.На 9 август почнува Првата лига на Македонија. Во првото коло, според ждрепката, ќе играат Шкупи- Шкендија,,Вардар- Борец, Македонија ЃП- Работнички, Пелистер- Академија Пндев, Ренова- Струга Трим Љум, Беласица- Силекс

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *