Почетна / Балкан / Загинаа 4 месечно бебе и 2 жени

Загинаа 4 месечно бебе и 2 жени

Страотна глетка во близината на Сараево. Во сообраќајна несреќа на камион – миксер и автомобил животот го загубија две жени и четиримесечено бебе. До несреќата дошло кога автомобилот „пежо 307“ завршил под камионот и целосно е згмечен.

Од силината на ударот делови од автомобилот има разлетано на сите страни, а пристигнале две противпожарни екипи на лице место да го сечеат згмеченото возило како би ги извадиле телата на настраданите.

Глетката е траорна. На лице место покрај припадниците на МВР, јавниот обвинител и екипите на Брзата помош на лице место се појавија и најблиските роднини на настраданите, на кои им беше неопходно укажување на лекарска помош по глетката која ја видоа.

Поради оваа сообраќајна несреќа со жртви, сообраќајот на магистралниот пат Хаџичи – Пазариќ попладнево целосно беше во прекин, а возилата се пренасочуваа да се движат по алетрнативен пат кон Градац.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Отпатува“ – Милан Лане Гутовиќ, алијас Шојиќ.

По краткотрајно боледување , овој свет го напушти и отпатува со својата “бела лаѓа“ познатиот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *