Почетна / Занимливости / Започнува “Астибо џез фестивал“

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на џез музика “Астибо џез фестивал“.Утре на подиумот во Дом на млади настапуваат “Зулу 3.4“ и квинтетот “Кукурек“.На 8-ми настапуваат:“Еквинокс“ и Ѓорги Шаревски.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Навивачка уживанција

Фудбалските навивачи од Македонска Kаменица , се “докажаа“ на трибините.Маски дистанца.Почитувајќи ги протоколите и навивајќи …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *