Почетна / Спорт / Започнува второлигашкото првенство

Започнува второлигашкото првенство

В сабота 24-ти август, стартува новата сезона во Втората лига – Исток. Во битката за првото место се издвојуваат две екипи, според квалитетот, буџетот, амбициите, желбите, а тоа се Тиквеш и Брегалница. Кавадарци и Штип сакаат следната сезона Прва лига. И тоа не го кријат, и во Тиквеш и во Брегалница. Во второлигашката конкуренција има и уште неколку  екипи, кои ќе ги матат сметките на фаворизираните Брегалница и Тиквеш.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *