Почетна / Спорт / Започнува одбојкарското првенство

Започнува одбојкарското првенство

Започнува одбојкарското првенство на Македонија.Во првото коло кое се игра утре се среќаваат: Џио Струмица- Лирија, Штип УГД- Вардар, Борец – Универзитет Тетово, Шкендија- Дибра Волеј, Весна Пробиштип- Јанта Волеј. Значи, во првото коло на 1о октомври во Штип гостува екипата на Вардар, еден од кандидатите за титулата. Се очекува на 17 октомври да стартува и женската одбојкарска лига.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *