Почетна / Балкан / За малку не избегаа од затвор.

За малку не избегаа од затвор.

Вистинска драма се случувала синоќа во притворското одделение на Казнено-поправниот затвор во Мостар кога петмина криминалци се обиделе да избегаат од ќелијата.

Двајца полицајци во затворот биле сериозно повредени кога влегле во ќелијата за да ги совладаат, изјави извор близок до полицијата.

Повеќе извори потврдија дека криминалците, од кои четворица се од Сараево, ги растуриле креветите во ќелијата за да ги земат металните делови. Тие направиле дупка во ѕидот преку која имале намера да избегаат.

„Еден од затворските службеници слушна тропање и отиде да види што се случува. Притворениците имаа метални шипки во рацете, а дупката во ѕидот беше со големина од 70-ина сантиметри. За малку ќе избегаа од притворската единица“, изјавил изворот.

Криминалците им се спротивставиле на затворските службеници.

Неколку полицајци биле повредени, од кои двајца потешко, додека не им дошло засилување.

На крајот побунетите зартвиореници биле совладани.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Отпатува“ – Милан Лане Гутовиќ, алијас Шојиќ.

По краткотрајно боледување , овој свет го напушти и отпатува со својата “бела лаѓа“ познатиот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *