Почетна / Занимливости / “За нас“ најдобра песна од Макфест за Европа.

“За нас“ најдобра песна од Макфест за Европа.

Според музичкиот портал “Sounds European”, најдобра песна за оваа недела од Македонија е „За нас“ од авторот Иле Спасев  во интерпретација на младата пејачка Лара Иванова.„Тоа е извонредна балада, со многу силна мелодија и прекрасна вокална изведба, која до совршенство одговара на целиот амбиент на песната. Ние сме целосно заљубени, тоа е нашата песна на неделата“, велат од тимот на “Sounds European”, музички портал основан од Дејв и Филипе каде ги претставуваат најдобрите изданија на европската поп музика.

Фото:Тоши Трајчев.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

300 милиони долари е “дебела“ Парис Хилтон

Парис Хилтон е најпозната како наследничка на прочуениот луксузен ланец на хотели Хилтон, кој ‘тежи’ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *