Почетна / Балкан / За три дена 10 мртви од грип во Република Српска

За три дена 10 мртви од грип во Република Српска

Десет пациенти починаа од тешки акутни респираторни инфекции во Република Српска во периодот од 1 до 3 февруари, соопшти Институтот за јавно здравје во РС. Петмина починале во Универзитетскиот клиничкии центар на РС во Бања Лука, а другите се во другите градови на ентитетот.

Починатите имале хронични болести, а поголемиот број од нив и претходно биле хоспитализирани.

Од 21 јануари до денеска во РС од грип починаа вкупно 26 лица.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Црна Гора на море, само со “купачи“

Во пресрет на летната туристичка сезона, црногорската Влада објави листа со земји на чии граѓани ќе им …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *