Почетна / Занимливости / Изложба во Дом на млади Штип

Изложба во Дом на млади Штип

Вечерва во Дом  на млади ќе биде отворена изложба на ликовни дела од студентот на Ликовната академија при Универзитетот “Гоце Делчев“ Климентина Соколовска .Изложбата е со наслов “Од друг агол“, истата ќе биде отворена  вечерва во 19 часот во Дом на млади.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *