Почетна / Балкан / И Ким и завидува на Албанија која не го знае Новак Ѓоковиќ

И Ким и завидува на Албанија која не го знае Новак Ѓоковиќ

Цел свет му се восхитува на Новак Ѓоковиќ по епскиот дуел против Роџер Федерер. Но посто еден исклучок, барем како што велат српските медиумит, црна дупка во која потполно се игнорира најдобриот тенисер во светот.

„Коха Диторе“ највлијателниот албански весник во Косово ни не објави вест за машкото финале на Вимблдон. Последна вест е онаа  дека победи Симона Халеп во женското финале.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *