Почетна / Балкан / И од ќебапи може да се умре.

И од ќебапи може да се умре.

Од 71 затруени со контаминирана храна од познат фаст фуд ресторан, во тузланската болница биле задржани осуммина најтешки случаи.

На подрачјето на Тузланскиот кантон е почната процедура за прогласување на епидемија на труење со храна. Сите конзумирале храна од објект во општината Сребреник, но има затруени и во местата Градачац, Грачаница и Тузла.

На Клиниката за инфективни болести во Тузла се јавиле 22 пациенти, додека другите побарале помош во здравствените домови. Осуммина се задржани на лекување, а фаст фуд ресторанот е затворен.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Отпатува“ – Милан Лане Гутовиќ, алијас Шојиќ.

По краткотрајно боледување , овој свет го напушти и отпатува со својата “бела лаѓа“ познатиот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *