Почетна / Спорт / Каменичанки фудбалски принцези , не знаат за милост.

Каменичанки фудбалски принцези , не знаат за милост.

Женскиот фудбалски клуб Каменица Саса-царува во Македонија.Македонскиот дубалски шампион  играше пријателска средба против нивните сопернички од Кочани.Кочанчанки не беа дораснати противнички, па натпреварот го загубија со 0:15 голови.Целата екипа функционирала баш како што треба.Најефикасна кај Каменичаки беше Ана димитровска која постигна 7 голови.Ова беше убава контролна средба пред квалификациите за настап во лигата на шампионите во женска конкуренција.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *