Почетна / Избор на Уредникот / Камерен оркестар “Битола“, во чест на независноста и во чест на “Макфест“

Камерен оркестар “Битола“, во чест на независноста и во чест на “Макфест“

Викендов во Штип гостува Битолски камерен оркеста и негови гости познати пејачи од Македонија.Со цел да се одбележат 35-те години од постоењето на Фестивалот на забавни мелодии “Макфест“, овој популарен и квалитетен оркестар, издвои 30тина нумери што ќе бидат изведени на концертот во Штип. На листата на гости се победници и изведувачи кои со своите натапи и пред се со своите песни оставија неизбришиви траги на на Макфест и на македонската музичка сцена. Овој концерт ќе се одржи в недела во Домот на културата “Ацо Шопов“.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *