Почетна / Спорт / Кирчо Ѓоргиев останува тренер на Осогово

Кирчо Ѓоргиев останува тренер на Осогово

Досегашниот прв тренер на Фудбалскиот клуб Осогово од Кочани – Кирчо Ѓоргиев го обнови договорот и во следната сезона останува на кормилото на ГФК Осогово.
Откако стана јасно дека нема услови сезоната да се доигра и клубот доби известување од ФФМ дека истата се прекинува, а со тоа Осогово останува во втората лига.Раководните лица на популарниот кочански клуб започнаа со  планирањето за следната сезона.Првата одлука на управата е продолжување на договорот со досегашниот тренер Кирчо Ѓоргиев. Ѓоргиев немаше многу натпревари откако започна втората полусезона, но од постигнатото до моментот кога беше прекината лигата и тоа како наметна ред, дисциплина и позитивна атмосфера во соблекувалната и на теренот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *