Почетна / Бизнис / Климите “кркаат“ струја.

Климите “кркаат“ струја.

Високите температури ја зголемија потребата за електрична енергија.

Во јули 2019-та во споредба со истиот месец од 2018-та домаќинствата потрошиле повеќе струја, а рекордот бил достигнат на 3 јули кога за еден ден биле потрошени дури 15.295 мегават часови што е близу до летниот рекорд од 11 јули 2017-та кога биле потрошени 15.478 мегават часови.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *