Ковид биланс

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2655 тестирања, а регистрирани се 990 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-378, Штип-51, Институтот за јавно здравје регистрира 382 оздравени пациенти од: Скопје-116, Штип-23, На клиничката болница во Штип почина еден пациент на 64 години и една жена од Берово на 41 годишна возраст.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *