Почетна / Македонија / Ковид биланс

Ковид биланс

Mинистерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 678 тестирања, а регистрирани се 61 нови случаи на ковид-19 во:
Скопје – 35, Штип – 3 ,.Регистрирани се 440 оздравени пациенти од:
Скопје – 266, Штип – 10,

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Симулација-вакцинација

Клиничката болница од Штип, како носител на масовната вакцинација на населението од Источна Македонија во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *