Ковид биланс

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава и натаму е висок. Вчера беа регистрирани нови 134 заразени и осум починати. Вкупниот број дијагностицирани со вирусот од почетокот на епидемијата достигна  4.289, оздравени се 1.757, починати 201, а во моментов бројот на активни случаи е 2.331.Најголем дијагностицирани и натаму има во Скопје – 1.995 и 1.323 активни случаи, по што следат Куманово со 651 дијагностициран случај и 207 активни случаи, Тетово со 440 дијагностицирани и 261 активен случај, Штип со 244 дијагностицирани и 202 активни случаи, Прилеп со 230 дијагностицирани и 18 активни случаи…

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *