Ковид глоби.

Основното јавно обвинителство Штип предложи издавање казнени налози за сторено кривично дело – непостапување според здравствени прописи за време на епидемија, предвидено и казниво по член 206 став 1 од Кривичниот законик за шест лица. Судија поединец во Основниот суд Штип побара на шестемина да им бидат изречени парични казни во износ од по 50 дневни глоби, секоја од нив во висина од по 10 евра во денарска противвредност. Обвинетите во одделни случаи, се движеле пеш или со возила по градот, за време додека во сила бил полицискиот час, воведен со одлука на Владата​ – соопштија од ОЈО.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *