Почетна / Избор на Уредникот / Ковид мртовечница

Ковид мртовечница

Во Штип од ковид 19 починаа две лица.Најнапред во Клиничката болница почина 81 годишниот Д.З..Лицето било по итна постапка погребано на гробиштата во Штип.Уште еден возрасен човек и тоа на 75 години почина од Ковид 19.Тој пред два ден во тешка состојба бил донесен  во Инфективното одделение при Клиничката болница во Штип.Ова се  7-ми смртни случаеви во Штип.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *