Почетна / Избор на Уредникот / Ковид 19:речиси исполнет капацитет на модуларната болница

Ковид 19:речиси исполнет капацитет на модуларната болница

Во модуларната болница на Клиничката болница во Штип на болничко лекување од Ковид 19 се 38 лица, од нив 21 се на кислородна подршка, а викендов почина 1 лице.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *