Почетна / Избор на Уредникот / Коли секаде, луѓе никаде

Коли секаде, луѓе никаде

Проблемот со огромниот број на возила во Штип станува алармантен.Додека урбанистите одмораат да им посочиме.Пред некој ден вечерен натпревар на градскиот стадион.

А ,пред стадионот, и околу него, па дури и на коловозот, кола врз кола, слон да падне не ќе го видиш.Нема сообраќајци,а сите учесници нервозни несмее ш да реагираш што нема каде да одиш.И додека урбанистите си ги одмораат уморните мозоци, да им предложиме од народните пари да ни купат крила, да летаме во такви моменти кои станаа многу чести во Штип.

Коли насекаде, луѓе никаде.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *