Почетна / Занимливости / Колонија “Камп на различностите“ во Дом на млади

Колонија “Камп на различностите“ во Дом на млади

Во Дом на млади – Штип,започна  ликовната колонија Камп на различностите  и ќе трае четири дена и ќе биде исполнета со незаборавни моменти многу забава и ќе финишира со голема изложба која ќе биде преставена пред граѓаните.Ликовната култура во Дом на млади може да биде еден од главните столбови во подобрувањето на квалитетот на културната понуда за младите кој живеат во нашиот град па и пошироко.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *