Почетна / Занимливости / Концерт за паметење и потсетување…

Концерт за паметење и потсетување…

Синоќа ( 05.09.2021) во Домот на културата “Ацо Шопов“, беше организиран концерт во чест на 8-ми септември Денот на независноста, но и во чест на 36-те години од постоењето на Фестивалот на забавни мелодии “Макфест“.Настапија популарни изведувачи, победници и учесници на Макфест, во придружба на одличниот камерен оркестар “Битола“.Секако, беше тоа вечер за сеќавање и потсетување.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *