Почетна / Црна хроника / Кој го уби Ванчо Стоилов од Кочани.

Кој го уби Ванчо Стоилов од Кочани.

Во Кочани  утринава  е убиен  56 годишниот Ванчо Стоилов

Малку пред тоа, полицијата  од синот на убиениот примила дојава дека  негвоиот татко ја нападнал  мајка му  со мала секира. Полицијата веднаш заминала на посочената адреса  но таму веке трагедија имало зашто Ванчо  веке бил мртов со очигледна прободна рана  во градниот  кош. До него, со повреди  и облиена во крв   тешко ранеат лежела  неговата 46 годишна сопруга Наталија.

Со оглед на тешките повреди Наталија итно е пренесена во Штипската клиничка болница.

„Утринава примена е жена со тешки телесни повреди на глава и череп. Згрижена е на неврохиругија. Моментално е во стабилна состојба, надвор од животна опасност“, изјави Марина Шуманска -м портпарол на КБ Штип

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *