Почетна / Црна хроника / Кој е претепаниот пронајден на ул.“Широк дол“

Кој е претепаниот пронајден на ул.“Широк дол“

На улицата Широк дол во Штип беше пронајдено претепано машко лице.Станува збор за познат уличен продавач на девизи од турско потекло  Ј.К. роден 1957 година.Засега нема информација за мотивот  Ј.К. да биде тешко претепан и префрлен на лекување во Скопје.Некои велат дека причина за тоа се должничко доверителни односи.Дали е така ќе каже истрагата што ја води Основното јавно обвинителство во Штип.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *