Почетна / Црна хроника / Крадците секогаш подготвени, органите на прогонот секогаш на погрешна страна.

Крадците секогаш подготвени, органите на прогонот секогаш на погрешна страна.

Во Штип летото се забележани неколку кражби, наводно ситни кражби , кражби од кои нема голема материјална штета, или истата е до 6.000 денари.Се влегува во дуќани крадат, ги фаќаат крдците.Се повикува полиција, и потоа крадците пак на слобода.Синоќа имало кражба на дрва.Украле 3 метри кубни дрва.Кај сопственикот дошла полиција и кажала дека ги знае крадците, ама дека неможе ништо да направи против нив.Е полиција, полиција, а да Ве рапсуштиме малку на неплатен одмор.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *