Почетна / Избор на Уредникот / Лекари и медицински персонал се заразуваат како од шега

Лекари и медицински персонал се заразуваат како од шега

По вчерашното откритие дека медицинска сестра од акушерското одделение при клиничката болница фатила ковид 19 сега дури шест вработени во Итната медицинска помош од Штип е во самоизолација, откако заболе докторка од овој тим со ковид 19. Докторката не знае каде се инфицирала. Дали можеби имала контакт со заболен во текот на работењето, не можела да потврди во текот на епидемиолошката анкета.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *