Почетна / Спорт / Ливерпул, новиот англиски првак.

Ливерпул, новиот англиски првак.

Откако Челзи го победи Манчестер Сити со 2:1, разликата помеѓу првата екипа на Табелата -Ливерпул и Сити, стана недостижна.Ливерпул по едно 30 години повторно е првак на Англија.Патем Ливерпул сеуште е актуелен европски првак.Навивачите ја слават титулата, величајќи го Јирген Клоп , актуелниот менаџер на Ливерпул, кој ја предводеше екипата до овие триумфи.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *