Радио Штип
Црна хроника

Лимарски работник падна од кров

Триесет и тригодишен битолчанец кој изведувал лимарски работи на кров од куќа на битолската улица Новосадска паднал од кровот при што се здобил со тешки повреди.

Битолчанецот, кој бил вработен во лимарска работилница, се возило на брза помош бил пренесен во Клиничката болница Битола, а потоа и во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола од каде преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични Новости

Келнерска тепачка во Прилеп

trajce jovanov

Охрид-Ресен и Берово – Виница, затворени за сообраќај

trajce jovanov

Кај Делчево излета “Голф“

trajce jovanov

Leave a Comment