Почетна / Избор на Уредникот / Листата за полицискиот ветинг, и долга и широка

Листата за полицискиот ветинг, и долга и широка

Ветингот на вработените во Министерството за внатрешни работи, за кој се говори веќе подолго време, а ресорниот министер Оливер Спасовски нагласуваше дека ќе се спроведува врз сите од чистачка до министер, вчера помина на владина седница.МВР најдоцна до 20 август годинава треба да формира Работна група со задача да изготви Предлог-план на мерки, активности и динамика за спроведување на процесот што треба најдоцна до 1 октомври годинава да го достави до Владата.Ветингот, ја ќе оддува одредени лица кои се во вработените во МВР поточно во СВР Штип.Листата е и долга и широка.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *