Радио Штип
Занимливости

Лудило:Камила вадеше Лада нива од снег

Во Русија, му заглавила Лада нива во снег.И замислете за да го извлечат возилото Русите такви какви што се донеса камила.Откај ли само ја најдоа, ем во Русија, ем во снег.А, бе камила во Сахара, а можеби “шекнатите“ Руси создале снежна камила

Слични Новости

Брајан Сингерј остана без номинацијата

trajce jovanov

За прв пат во Македонија, “Firsт lego” натпревар

trajce jovanov

Започна 69 –то издание на најреномираниот фестивал “Сан Ремо“

trajce jovanov

Leave a Comment