Почетна / Спорт / Лука Стојчев втор во Македонија

Лука Стојчев втор во Македонија

На Државното првенство за деца во пинг понг , што  се одржа во Прилеп, Лука Стојчев, член на Шампион Фа, го освои второто место. Првото му припадна на Даниел Жоу Главески од Битола, кој има кинеско потекло. Средбата меѓу двајцата пионери се очекуваше со големо внимание. Сепак, на крајот триумфираше Главевски.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *