Почетна / Спорт / Македонија нема женска одбојкарска репрезентација

Македонија нема женска одбојкарска репрезентација

Србија донесе европска титула во одбојка за жени. Сите соседни држави имаат женски одбојкарски репрезентации . Само нашата држава -нема А репрезентација!.
НИз градовите во Македонија има женски одбојкарски екипи, но за жал немаме репрезентација вели Трајче Тасевски кој ја предводи женската одбојкарска екипа на УГД“Студент.Тасевски тврди дека никој  во Федерацијата, и не само таа, не ги интересира што нема А репрезентација . Не им е гајле.,Чудно, во 21 век за една ваква репрезентација молчат и другите спортски асоцијации во Македонија,МОК, АСМ женските здруженија кои имаат комисии за спорт.. …“- вели Трајче ТАСЕВСКИ.

Штипски асови.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *