Почетна / Спорт / Македонскиот борач Нуров е трет на светот.

Македонскиот борач Нуров е трет на светот.

Македонскиот борач Могамедгаџи Нуров одличниот настап на СП во Казахстан го круниса со освојување на медал.Откако со самиот пласман во „малото финале“ Нуров обезбеди и олимписка норма за ОИ во Токио, тој попладнево во битката за бронзениот медал славеше над Алишер со 8-5, апсолутно заслужено искачувајќи се на подиумот со лауреатите за категоријата до 97 килограми.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *