Радио Штип
Спорт

Македонските борачи на турнирот “Петре Сираков“

Во Благоевград, Бугарија, почнува големиот меѓународен турнир во борење за борачи со 23 години, „Петре Сираков“. Македонската репрезентација во Бугарија ја предводи селекторот, Лулзим Вренези, а се наоѓаат седум борачи од Македонија. Тоа се Халид Османи, Елемедин Сејфулаху, Фати Вејсели, Ријад Реџепи, Шаип Брава, Омер Сејфулаху и Бујамин Нухихи.Со борачите патува и меѓународниот судија Марјан Лазаров од Штип..
„Наши главни адути за добар пласман се Елмедин Сејфулаху и Фати Вејсели…’- ни изјави селекторот Лулзим Вренези.
Треба да споменеме дека една група македонски млади борачи, пред се кадети , се наоѓаат на подготовки во Русија, меѓу нив и Стефан Штерјов од Балканец.

Штипски асови

Слични Новости

Брегалница – Металац 0:3

trajce jovanov

Јунајтед имал подобар тим од Ливерпул

trajce jovanov

“Ел команданте“,не е повеќе командант

trajce jovanov

Leave a Comment