Почетна / Избор на Уредникот / Македонски неславни извршителски рекорди

Македонски неславни извршителски рекорди

Македонски гинисови рекорди.

Извршителите во Македонија лани наплатиле околу 127 милиони евра од граѓани, фирми и други должници, соопшти Комората на извршители.

Според нејзиниот годишен извештај, ова е наплата од реализирани 55,69 отсто од вкупно 112.250 барања за извршување.Најмногу пари во 2018 година извршителите наплатиле од должници правни лица – 78.778.108 евра, потоа од физички лица – 33.432.971 евра, а од државата 15.946.914 евра, се наведува во извештајот на Комората. Во Годишниот извештај наведено е дека најдобра наплата имаат извршителите од Штип и Свети Николе со реализација на наплатата на долговите од 21,12 отсто.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *