Почетна / Занимливости / Макфест press конференција со извлекување за настап.

Макфест press конференција со извлекување за настап.

На 27 септември 2019 (петок) ќе се оддржи првата прес конференција за фестивалот на музика „Макфест 2019“. Прес конференцијата ќе се оддржи во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, со почеток во 11:00 часот и на неа, традиционално ќе бидат соопштени учесниците на 34.тото издание на фестивалот а ќе се изврши и жребување за редоследот на изведувачите на првата и втората фестивалска вечер.„Макфес т 2019“ ќе се оддржи во Штип на 10, 11 и 12 октомври, во НУЦК „Ацо Шопов“ во Штип. Организатор на фестивалот е Општина Штип, со поддршка на Министерството за култура на РМ. И годинава, за преносот е задолжена МРТВ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *