Почетна / Спорт / Малите на “Мал Ајакс“, со голем резултат

Малите на “Мал Ајакс“, со голем резултат

Младите футсал фудбалери  од 2011 година на Мал Ајакс го освоија првото место на меѓународниот турнир „Фер плеј“ во Охрид во оваа категорија. Тренерот и прв човек на МАЛ АЈАКС , Влатко МАНЕВ по освоеното прво тврди дека овие деца се иднината на штипскиот и македонскиот фудбал.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *