Почетна / Спорт / Марио Мицковски и Стефан Трпковски, златните спортски јунаци

Марио Мицковски и Стефан Трпковски, златните спортски јунаци

Марио Мицковски и Стефан Трпковски, со освоените златни медали на 50 метри слободен стил на Светските летни олимписки игри Абу Даби 2019  се новите македонски спортски херои.Честитки до нив и нивниот тренер Горан Андоновски.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *